Granát Turnov převzal Zlatého Permona

 

 Granát Turnov, se stal držitelem prestižního ocenění Zlatý Permon za rok 2025 v kategorii organizací do 50 zaměstnanců.


Ocenění získal za dlouhodobě vynikající výsledky v oblasti bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a bezpečnosti provozu zaměstnanců, kteří vykonávají svou pracovní činnost při těžbě českého granátu v dolech v Podsedicích a v Dolní Olešnici.



Putovní trofej byla slavnostně předána ve čtvrtek 19. června 2026 přímo v sídle družstva v Turnově. Ocenění předali předseda Obvodního báňského úřadu pro území krajů Královéhradeckého, Pardubického, Libereckého a Vysočiny Ing. Martin Štemberka, Ph.D., a místopředseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Rostislav Palička.

Za Granát Turnov ocenění převzali předsedkyně družstva Ing. Eva Stodůlková společně s Jiřím Boudným a Ing. Tomášem Hamplem.




Slavnostního aktu se mimo jiné zúčastnili také předseda Českého báňského úřadu Ing. André Miksch a předseda Obvodního báňského úřadu pro území kraje Ústeckého Ing. Jiří Varady, Ph.D., Ing. Pavel Zítko, Ing. Lenka Mauleová a Ing. Ladislav Nálevka, kteří byli mezi hosty slavnostního setkání.

Zlatý Permon je udělován organizacím podléhajícím dozoru Státní báňské správy jako výraz uznání za dlouhodobě vynikající výsledky v oblasti bezpečnosti práce a bezpečnosti provozu. Zřizovateli ceny jsou Český báňský úřad, Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu a Odborový svaz Stavba ČR.


V návaznosti na více než sedmdesátiletou historii výroby šperků s českými granáty, tak Granát Turnov získal další významné uznání nejen za kvalitu své produkce, ale také za dlouhodobý důraz na bezpečné pracovní prostředí a odpovědný přístup k zaměstnancům.

„Zlatý Permon je oceněním práce celého kolektivu a potvrzením, že bezpečnost práce patří mezi základní priority družstva,“ zaznělo při slavnostním předání v Turnově.

Granát Turnov